Brisbane: kontuzja Azarenki, Williams bez gry w finale

/ Tomasz Krasoń, źródło: uk.eurosport.yahoo.com/własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka nie przystąpiła do półfinałowego spotkania turnieju w Brisbane, w którym miała się zmierzyć z Sereną Williams. Powodem poddania meczu walkowerem przez 23-letnią Białorusinkę była kontuzja palca u prawej stopy.

O możliwości rezygnacji Azarenki organizatorzy turnieju wiedzieli już wcześniej. W planie gier zaanonsowali bowiem drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy Lesią Curenko a Anastazją Pawliuczenkową z adnotacją, że zacznie się najwcześniej pół godziny po początku pierwszego pojedynku. Zgodnie z przypuszczeniami 23-letnia Białorusinka nie wyszła na kort, tłumacząc się kontuzją dużego palca u prawej stopy.

We wcześniejszych meczach turnieju w Brisbane Wiktoria Azarenka nie miała większych problemów. 6:3, 6:3 pokonała Sabine Lisicki, a następnie oddała zaledwie jednego gema Kseni Pierwak. Kontuzja palca zastopowała jednak przygotowania białoruskiej gwiazdy do obrony wywalczonego przed rokiem wielkoszlemowego tytułu na kortach Melbourne Park. Białorusinka przyznała jednak, że zamierza być w pełni sił podczas zaczynającego się za 10 dni Australian Open.

W związku z problemami zdrowotnymi liderki rankingu WTA pierwszą finalistką turnieju w Brisbane została Serena Williams. Rozstawiona z „trójką” Amerykanka w drodze do finału straciła zaledwie 14 gemów, eliminując po drodze Varvarę Lepchenko, Alize Cornet i Sloane Stephens.

Dla Sereny Williams to pierwszy finał turnieju WTA rozgrywanego w Australii od 3 lat. W sezonie 2010 wygrała wielkoszlemową rywalizację w Melbourne oraz dotarła do finału w Sydney.
 


Wyniki

Półfinał singla:
Serena Williams (USA, 3) – Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) walkower