Brisbane: porażki Polek

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Środa w Brisbane nie była udana dla polskich deblistek. Swoje mecze ćwierćfinałowe przegrały Klaudia Jans-Ignacik (w parze z Mervaną Jugić-Salkić) oraz Alicja Rosolska (z Andreją Klepac).

Żadnej z polskich tenisistek nie udało się dziś zapisać na swoje konto nawet seta. Jans-Ignacik oraz Jugić-Salkić musiały uznać wyższość rozstawionych z numerem dwa Ivety Benesovej i Barbory Zahlavovej Strycovej. Czeszki wykorzystały w meczu pięć z siedmiu szans na przełamanie, dwukrotnie straciły własne podanie i wygrały cały mecz w pięćdziesiąt dziewięć minut 6:1, 6:4.

Teoretycznie łatwiejsze zadanie stało dziś przed Alicją Rosolską i Andreją Klepac. Rywalkami Polki i Słowenki były bowiem występujące dzięki „dzikiej karcie” Ashleigh Barty i Casey Dellacqua. Australijki w pierwszej rundzie niespodziewanie pokonały najwyżej rozstawione w turnieju Natalię Grandin i Vladimirę Uhlirovą, a dziś potwierdziły swoją dobrą dyspozycję.

Reprezentantki gospodarzy potrzebowały zaledwie pięćdziesięciu jeden minut, by pokonać Klepac i Rosolską 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały debla:
I. Benesova, B. Zahlavova Strycova (Czechy, 2) – K. Jans-Ignacik, M. Jugić-Salkić (Polska, Bośnia i Hercegowina) 6:1, 6:4
A. Barty, C. Dellacqua (Australia, WC) – A. Klepac, A. Rosolska (Słowenia, Polska) 6:2, 6:2