Brisbane. Rosolska sprawiła miłą niespodziankę

/ Szymon Adamski , źródło: własne , foto: Olimpia Dudek

Alicja Rosolska od cennego zwycięstwa rozpoczęła zmagania w sezonie 2020. Polka i Chorwatka Darija Jurak w pierwszej rundzie turnieju w Brisbane pokonały 6:4, 6:3 rozstawione z numerem cztery Demi Schuurs i Kvetę Peschke. 

Rosolska i Jurak nie przystępowały do tego starcia w roli faworytek. Schuurs i Peschke to zawodniczki, które jeszcze w zeszłym sezonie zajmowały miejsca w czołowej dziesiątce rankingu WTA. Obecnie są sklasyfikowane niewiele niżej – Schuurs na 13., a Peschke na 22. pozycji. Nigdy wcześniej ze sobą jednak nie grały. Brak zgrania mógł mieć wpływ na losy meczu, natomiast trzeba nadmienić, że również polsko-chorwacka para nie ma długiego stażu.

Dzisiejszy zwycięstwo to największy wspólny sukces Rosolskiej i Jurak. Pierwszego seta wygrały, zdobywając cztery gemy z rzędu od stanu 2:4. Podobny przebieg miała druga partia. W niej również Schuurs i Peschke prowadziły z przewagą przełamania, tym razem 3:2. Ostatnie słowo po raz kolejny należało jednak do polsko-chorwackiego duetu, który raz jeszcze zanotował serię czterech zwycięskich gemów.

W ćwierćfinale rywalkami Rosolskiej i Jurak będą Australijki Samantha Stosur i Ellen Perez lub Ukrainka Ludmiła Kiczenok i Chinka Zhaoxuan Yang.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

A. Rosolska, D. Jurak (Polska, Chorwacja) – D. Schuurs, K. Peschke (Holandia, Czechy, 4) 6:4, 6:3