Brisbane. Wiceliderka rankingu na horyzoncie Magdy Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magda Linette rozpocznie sezon 2024 podczas turnieju WTA 500 w Brisbane. Poznanianka jest w imprezie rozstawiona z drabince turnieju głównego z numerem dziewiątym, a zmagania rozpocznie od drugiej rundy.

Półfinalistka Australian Open 2023 to druga rakieta naszego kraju. I gdyby formuła tegorocznego United Cup była taka sama jak przed rokiem – dwa single męskie, dwa single damskie i ewentualny mikst – to obecnie przebywała by z reprezentacją biało-czerwonych w Perth. Zmiana formatu rywalizacji sprawiła, że poznanianka nowy rok rozpocznie od występu singlowego.

Druga rakieta Polski w rankingu WTA o pierwsze punkty rankingowe powalczy w Brisbane, gdzie będzie jedną z tenisistek rozstawionych. To sprawia, że Linette w pierwszej rundzie ma wolny los, a zmagania rozpocznie od 1/16 finału. Jej rywalkę wyłoni mecz pomiędzy Cristina Bucksą i Greet Minnen. W przypadku awansu do trzeciej rundy, nasza druga najlepsza tenisistka będzie miała szansę skrzyżować rakietę z Darią Kasatkiną (turniejowa „piątka”), Martą Kostiuk lub Aną Bogdan.

Jako, że Magda Linette trafiła do drugiej ćwiartki turniejowej drabinki, dwa wygrane spotkania mogą jej dać szansę rewanżu za porażkę w półfinale Australian Open. Czyli jej rywalką może być najwyżej rozstawiona – Aryna Sabalenka.

Tak jak w Brisbane w rywalizacji mężczyzn do gry po blisko rocznej przerwie powróci Rafael Nadal, wśród pań „dziką kartę” od organizatorów otrzymała Naomi Osaka. Pierwszą rywalką Japonki będzie Tamara Korpatsch.