Brisbane: zwycięski powrót Clijsters

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Po pięciu miesiącach przerwy do rozgrywek WTA powróciła Kim Clijsters. Była liderka rankingu w pierwszej rundzie turnieju w Brisbane wygrała z Simoną Halep 6:1, 6:4. Zacięte, „bratobójcze” pojedynki stoczyły Iveta Benesova i Lucie Safarova, a także Daniela Hantuchova oraz Dominika Cibulkova.

Nowy sezon WTA Tour oficjalnie został rozpoczęty. Udanie w 2012 rok weszła Kim Clijsters. Doświadczona Belgijka w ubiegłym roku wystąpiła tylko w dziewięciu turniejach (wygrała m.in. Australian Open), a od sierpniowych zawodów w Toronto nie grała w ogóle. Clijsters zmagała się z kontuzją prawej kostki, a także bólem mięśni brzucha.

Po urazach nie ma już śladu, a Clijsters jak zwykle na kontynencie australijskim prezentuje się znakomicie. Turniej w Brisbane rozpoczęła od zwycięstwa z Simoną Halep 6:1, 6:4. Spotkanie trwał 63 minuty, a Belgijka wykorzystała w nim cztery z jedenastu okazji na przełamanie.

Jak na pierwszy mecz było całkiem nieźle – stwierdziła zaraz po spotkaniu Clijsters, która w drugiej rundzie zagra z Aną Ivanović lub Tamirą Paszek. – W drugim secie zrobiłam kilka drobnych błędów, nad którymi muszę popracować w kolejnych meczach, ale ogólnie czuję się tu dobrze. Grałam agresywnie i dobrze się poruszałam. Jestem zadowolona ze sposobu w jaki serwowałam. Całością jestem całkiem usatysfakcjonowana.

Los chciał, że już w pierwszej rundzie doszło do pojedynków pomiędzy dwoma Czeszkami, jak również Słowaczkami. Iveta Benesova odrobiła stratę seta oraz breaka w drugiej partii, w rywalizacji z leworęczną Lucie Safarovą i wygrała cały mecz 2:6, 7:5, 7:5.

Rozstawiona z numerem osiem Dominika Cibulkova prowadziła natomiast z Danielą Hantuchovą 6:3, 2:0, ale końcowe zwycięstwo należało do niżej z notowanych Słowenek. Hantuchova wygrała, w dwie godziny oraz dwadzieścia jeden minut, 3:6, 6:4, 6:3.

Kim Clijsters (Belgia, 5) – Simona Halep (Rumunia) 6:1, 6:4
Daniela Hantuchova (Słowacja) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 8) 3:6, 6:4, 6:3
Iveta Benesova (Czechy) – Lucie Safarova (Czechy) 2:6, 7:5, 7:5