Bruksela: Ula Radwańska w drugiej rundzie

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju głównego w Brukseli. Polska tenisistka we wtorkowym meczu bez najmniejszych problemów pokonała Varvarę Lepchenko z USA.

Obie zawodniczki od samego początku miały duże problemy z utrzymaniem własnego podania. Pierwsza przełamanie wywalczyła Polka, która wyszła na prowadzenie 2:0. Chwilę później rywalka odpowiedziała rebreakiem. Ula szybko odzyskała przewagę, by po chwili ponownie stracić serwis. Dopiero od stanu 3:2 młodsza z sióstr Radwańskich całkowicie zdominowała Amerykankę, zwyciężając trzy kolejne gemy.

W drugiej partii Ula ponownie zaczęła od prowadzenie 2:0 i utraty przewagi breaka. Polka wygrała znów wygrała jednak trzy gemy z rzędu i mimo straty podania przy stanie 5:1, szybko wywalczyła kolejne przełamanie, przekreślając szanse rywalki na wygranie jakiegokolwiek gema serwisowego. Mecz zakończył się rezultatem 6:2, 6:2.

90. rakieta świata w kolejne rundzie Brussels Open zmierzy się z Francuzką, Marion Bartoli, która sklasyfikowana jest na 8. pozycji w rankingu WTA.

 


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Urszula Radwańska (Polska) – Varvara Lepchenko (USA) 6:2, 6:2