Brunszwik. Walków i Zieliński z tytułem!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto:

W finale gry podwójnej w Brunszwiku Szymon Walków i Jan Zieliński zmierzyli się z Chorwatami Ivanem i Matejem Sabanovami. Polacy wygrali ten mecz po super tiebreaku.

To było drugie spotkanie Walkowa i Zielińskiego z Chorwatami w niedługim czasie. Na początku maja pary te zmierzyły się w Pradze. Tam góra po supertiebreaku byli tenisiści z Bałkanów. Zatem w Brunszwiku Polacy byli żądni rewanżu.

Spotkanie było wyrównane, aczkolwiek pewniej w pierwszym secie wyglądali Biało-Czerwoni. Zwykle łatwiej wygrywali swoje gemy serwisowe. Jednakże wydawało się już, że do rozstrzygnięcia partii potrzebny będzie tiebreak. Nie doszło do niego, gdyż Walków i Zieliński szczęśliwie rozstrzygnęli na swoją korzyść deciding point w dziesiątym gemie, dzięki czemu wygrali pierwszego seta 6:4.

W drugiej partii nieco lepiej wyglądała gra Chorwatów. Zdolali oni przełamać na 3:2. Polacy odrobili breaka w ósmym gemie, jednak nie przechylili szali zwycięstwa w tej części spotkania na swoją korzyść. Kolejne dwa gemy wygrali Sabanovowie, doprowadzając do super tiebreaka. W nim nasi reprezentanci byli wyraźnie lepsi i wygrali 10:4, dzięki czemu mogą świętować turniejowy triumf.

Szymon Walków, Jan Zieliński (Polska) – Ivan Sabanov, Matej Sabanov (Chorwacja) 6:4, 4:6, [10:4]