Bublik i Czorić z awansami w najnowszym rankingu ATP

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.atptour.com/, własne, foto: AFP

W minionym tygodniu tenisiści rywalizowali głównie w Pucharze Davisa oraz turnieju w Montpellier. Wyniki francuskich zawodów zmieniły nieco wygląd dalszych rejonów rankingu ATP.

We wspominanej imprezie rangi ATP 250 najwyżej rozstawiony był Holger Rune. Duńczyk dotarł do półfinału, co oznaczało, że powtórzył swój zeszłoroczny wynik i nie powiększył konta punktowego. Inaczej stało się w przypadku zwycięzcy zawodów, czyli Aleksandra Bublika. Dzięki zdobyciu tytułu Kazach awansował o cztery lokaty i jest 23. Swoją pozycję poprawił także jego finałowy przeciwnik. Borna Czorić powędrował o sześć lokat w górę i obecnie zajmuje miejsce numer 31.

Pokaźny awans zanotował również Jurij Rodionov. Austriak wygrał challengera w Koblenz, przez co zyskał w rankingu aż 19 pozycji. W tym tygodniu zawodnik jest 89 rakietą świata. W gorszym nastroju prawdopodobnie jest za to Rinky Hijikata. Australijczyk spadł o 14 lokat i plasuje się tuż nad wzmiankowanym Rodionovem. Pierwszą setkę rankingu zamyka Aleksandar Kovacevic. Amerykanin także nie zaliczy tygodnia do udanych, ponieważ osunął się w zestawieniu o 15 miejsc.

Trzech najlepszych reprezentantów Polski zachowało lokaty sprzed tygodnia. Hubert Hurkacz jest ósmy, Maks Kaśnikowski 271, zaś Daniel Michalski 286. Kamil Majchrzak awansował o pięć miejsc i zajmuje 802 pozycję.