Budapeszt: Rosolska nie obroni tytułu

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicaj Rosolska nie obroni tytułu w Budapeszcie. Przed rokiem Polka wraz z Anabel Mediną Garrigues wygrały rywalizację deblową, a w tym nasza tenisistka występująca z Akgul Amanmuradową odpadła już w pierwszej rundzie. Lepsze okazały się Katalin Marosi i Anna Tatiszwili, które triumfowały 7:5, 7:6(5).

Dla 26-letniej warszawianki Amanmuradowa była już czwartą partnerką od początku sezonu. Niestety eksperyment ten nie okazał się udany. Polka i Uzbeczka odpadły bowiem już w pierwszej rundzie turnieju WTA w Budapeszcie.

W pierwszym secie Marosi i Tatiszwili uzyskały trzy przełamania, a Rosolska i Amanmuradowa odpowiedziały tylko dwoma breakami. Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana. Po uzyskanie przez oba duety trzech przełamań doszło do tie braka. Polka i Uzbeczka niestety nie poradziły sobie w decydującej rozgrywce. Przegrały 5-7, co było jednoznaczne z odpadnięciem z turnieju.

W poprzednim sezonie Alicja Rosolska grała w Budapeszcie w parze z Anabel Mediną Garrigues. Wówczas Polka i Hiszpanka okazały się najlepsze w całej imprezie. W tym roku Ala punktowała w cyklu WTA z Andreją Klepac (trzecia runda Australian Open, ćwierćfinał w Brisbane) oraz Monicą Niculescu (półfinał w Paryżu).
 


Wyniki

Pierwsza runda debla:
K. Marosi, A. Tatiszwili (Węgry, Gruzja) – A. Rosolska, A. Amanmuradowa (Polska, Uzbekistan) 7:5, 7:6(5)