Buenos Aires. Delbonis broni honoru gospodarzy

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Aljaż Bedene zmierzy się z Federico Delbonisem, a Dominic Thiem z Gaelem Monfilsem w sobotnich półfinałach Argentina Open 2018.

W piątkowych ćwierćfinałach na kortach w Buenos Aires zaprezentowało się czterech reprezentantów gospodarzy. Do półfinału zdołał się przebić tylko jeden, Federico Delbonis.

W górnej części drabinki o awans do finału powalczą Dominic Thiem i Gael Mofils. Austriacki tenisista, będący rozstawionym w Buenos Aires z numerem jeden, może się pochwalić znakomitą statystyką w argentyńskim turnieju. Thiem wygrał siedem spotkań, nie ponosząc ani jednej porażki. W piątek szósty tenisista świata pokonał faworyta gospodarzy, Guido Pelle 7:6, 7:6.

Argentyńczyk miał swoje szanse w ćwierćfinałowym spotkaniu, ale Thiem obronił dwie piłki setowe i w walce o finał stanie naprzeciwko Gaela Monfilsa. Francuz podobnie jak jego sobotni rywal w walce o półfinał uporał się z reprezentantem gospodarzy, Leonardo Mayerem. Jednak w odróżnieniu o Austriaka potrzebował na to trzech setów.

W dolnej części drabinki Aljaż Bedene uporał się w dwóch setach z turniejową „piątką”, Diego Schwartzmanem i zagra o swój trzeci finał w rozgrywkach ATP World Tour. Rywalem Słoweńca będzie reprezentant gospodarzy Federico Delbonis, który w trwającym niecałe 90 minut ćwierćfinale pokonał Guillermo Garcie-Lopeza.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Dominic Thiem (Austria,1) – Guido Pella (Argentyna) 7:6 (4),6:4
Aljazd Bedene (Słowenia) – Diego Schwartzman (Argentyna,5) 6:4,6:4
Federico Delbonis (Argentyna) – Gullermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:3,7:5
Gael Monfils (Francja) – Leonardo Mayer (Argentyna) 6:4, 3:6, 6:3