Buenos Aires. Drugi ćwierćfinał Monfilsa, Carreno Busta i Fognini poza turniejem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Gael Monfils pokonał Dusana Lajovicia w 1/8 finału Argentina Open 2018. Z rywalizacją przed meczami ćwierćfinałowymi pożegnało się natomiast dwóch rozstawionych zawodników – Pablo Carreno Busta i Fabio Fognini.

Pochodzący z Paryża tenisista to obecnie jedna z najbarwniejszych postać w tourze. Lubi zachowywać się na korcie w sposób niekonwencjonalny i wchodzić w interakcję z publicznością. Nie inaczej było podczas meczu drugiej rundy z Dusanem Lajoviciem. Grający na luzie i pozytywnie podchodzący do sytuacji Monfils pokonał zestresowanego i spiętego Chorwata w dwóch setach.

Ćwierćfinał w Buenos Aires to drugi taki wynik Francuza w ciągu siedmiu dni. O awans do półfinału Argentina Open 2018 paryżanin zmierzy się z Leonardo Mayerem. Będzie to trzecie spotkanie obu tenisistów.

W walce o ćwierćfinał reprezentant gospodarzy niespodziewanie pokonał rozstawionego z numerem cztery Fabio Fogniniego. Z rywalizacją pożegnała się w czwartek również turniejowa „dwójka”, Pablo Careno Busta. Hiszpan w decydującym secie prowadził już 5:3 i był dwie piłki od wygranej, ale ostatecznie po dwóch godzinach i 41 minutach rywalizacji musiał uznać wyższość rodaka, Guillermo-Garci Lopeza.

Ten w walce o półfinał zmierzy się z Federico Delbonisem. Reprezentant gospodarzy w dwóch setach, każdy zakończony tie breakiem, pokonał Gastao Elisasa, szczęśliwego przegranego z kwalifikacji. Dla zdobywcy Pucharu Davisa z 2016 jest to pierwszy ćwierćfinał turnieju rangi ATP World Tour od lipca ubiegłego roku.

Guillermo-Garcia Lopez (Hiszpania) – Pablo Careno Busta (Hiszpania,2) 7:6(5),1:6,7:6(6)