Buenos Aires. Dwukrotny mistrz nie zagra w tegorocznej edycji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Dominic Thiem nie wystąpi w turnieju rangi ATP Tour 250, który w dniach 10-16 lutego odbędzie się w Buenos Aires. Austriak planuje powrócić do rywalizacji tydzień później, w Rio de Janeiro.

Można powiedzieć, że stałym punktem w kalendarzu startów świeżo upieczonego finalisty Australian Open  są występy w Ameryce Południowej. W Buenos Aires i Rio de Janeiro Austriak sięgnął w sumie po trzy tytuły mistrzowskie. W tym roku dwukrotny mistrz Argentina Open nie pojawi się jednak na kortach Buenos Aires Lawn Tennis Club. Postanowił odpocząć po występie w Australian Open.

–  W Australii przeżyłem wspaniałą przygodę, ale z tego powodu muszę zrezygnować z gry w Buenos Aires. Jestem bardzo zmęczony i potrzebuję trochę odpoczynku, aby nie mieć problemów w dalszej części sezonu. Turniej w Buenos Aires jest jednym z moich ulubionych. Wygrałem go już dwukrotnie i na pewno tutaj powrócę – powiedział w materiale wideo przesłanym do organizatorów mistrz z lat 2016 i 2018.

Kolejnym turniejem, w jakim chce wziąć udział Thiem, jest Rio Open. Największy turniej tenisowy rozgrywany w Brazylii rozpoczyna się 17 lutego. Tenisista z Wiener Neustadt sięgnął tam po tytuł w 2017 roku.