Buenos Aires.Gospodarze muszą jeszcze poczekać

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Casper Ruud pokonał Juana Ignacio Londero 4:6, 7:5, 6:1 w półfinale Argentina Open i powalczy o tytuł mistrzowski z Pedro Sousą. Tym samym kolejna edycja imprezy rozgrywanej w stolicy Argentyny nie zakończy się wygraną tenisisty z Ameryki Południowej.

W dwudziestu dwóch edycjach imprezy rozgrywanej na obiekcie Buenos Aires Lawn Tennis Club tylko czterokrotnie po tytuł sięgali gospodarze. Ostatni raz taka sytuacja miała w 2008 roku. Wtedy to mistrzem został David Nalbandian, który pokonał swego rodaka Jose Acasuso. W kolejnych edycjach tenisiści argentyńscy czterokrotnie stawali przed szansą na tytuł. Przed rokiem jedną wygraną od triumfu był Diego Schwartzman.

W tym roku faworyt gospodarzy miał walczyć o kolejny finał. Niestety kontuzja uda, jakiej nabawił się w meczu 1/4 finału sprawiła, że musiał oddać walkowerem spotkanie przeciwko Pedro Sousie. Dla Portugalczyka, który do drabinki turnieju głównego dostał się jako „lucky loser” jest to szansa na pierwszy tytuł turnieju głównego cyklu w karierze.

Nadzieje gospodarzy miał szansę przedłużyć Juan Ignacio Londero. Jednak nie wykorzystał prowadzenia 6:4, 5:3 i uległ Casperowi Ruudowi 6:4, 5:7, 1:6. Tym samym Norweg w niedzielę stanie przed szansą na pierwsze turniejowe zwycięstwo w historii dla swojego kraju.


Wyniki

Półfinały singla:

Pedro Sousa (Portugalia, LL) – Diego Schwartzman (Argentyna, 1) – walkower

Casper Ruud (Norwegia, 8) – Juan Ignacio Londero (Argentyna) 4:6, 7:5, 6:1