Buenos Aires. Kolejny Cerundolo szokuje! Zagra o tytuł ze Schwartzmanem

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Bracia Cerundolo podbijają turnieje w Ameryce Południowej. Przed tygodniem w Cordobie triumfował Juan Manuel, a teraz w Buenos Aires do finału dotarł jego starszy brat Francisco. O tytuł zmierzy się z rozpędzonym Diego Schwartzmanem.

Przed tygodniem w Cordobie fanów tenisa zachwycał 19-letni Juan Manuel Cerundolo, który sensacyjnie sięgnął po tytuł. Sukcesu pozazdrościł mu najwyraźniej starszy o trzy lata brat Francisco. W Buenos Aires przeszedł kwalifikacje i… dotarł już do finału. W półfinale po zaciętym meczu pokonał Alberta Ramosa-Vinolasa. Hiszpan nie ma szczęścia w starciach z argentyńskimi braćmi. To on w końcu przegrał z młodszym z nich w finale w Cordobie. W sobotnim starciu Cerundolo od początku postawił się doświadczonemu Hiszpanowi. W pierwszym, wyrównanym secie triumfował po tiebreaku. Wydawało się, że w drugiej partii Ramos-Vinolas opanował sytuację, bowiem prowadził grę i wygrał 6:3. Jednakże w trzecim ugrał już tylko dwa gemy i to lokalny tenisista zagra w finale.

Jego rywalem będzie najwyżej notowany z reprezentantów gospodarzy – Diego Schwartzman. Mający 28 lat tenisista rewelacyjnie spisuje się w swoim rodzinnym mieście. Nie stracił jeszcze seta, a w półfinale rozbił Serba Miomira Kecmanovicia 6:0, 6:4. Schwartzman w finale turnieju ATP Tour zagra po raz jedenasty i liczy na zdobycie czwartego tytułu.


Wyniki

Półfinały singla:

Francisco Cerundolo (Argentyna, Q) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 5) 7:6(5), 3:6, 6:2

Diego Schwartzman (Argentyna, 1) – Miomir Kecmanović (Serbia, 4) 6:0, 6:4