Bułgarska tenisistka dożywotnio zdyskwalifikowana

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: ESPN, foto:

Bułgarska tenisistka Aleksandrina Najdenowa została dożywotnio zdyskwalifikowana za ustawianie meczów. Ponadto 28-letnia zawodniczka została ukarana grzywną w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Tennis Integrity Unit – jednostka zajmująca się zwalczaniem korupcji w tenisie – poinformowała o zdyskwalifikowaniu dożywotnio bułgarskiej tenisistki Aleksandriny Najdenowej. Mająca 28 lat zawodniczka już od grudnia ubiegłego roku była tymczasowo zawieszona, na czas trwania śledztwa.

TIU ogłosiła, że Najdenowej udowodniono liczne przypadki ustawiania spotkań w latach 2015-2019. Tenisistkę, która w rankingu WTA plasowała się najwyżej na 218. miejscu, oskarżono aż o trzynaście naruszeń przepisów. Dwanaście z nich dotyczyło ustawiania spotkań, natomiast jedno braku współpracy z TIU podczas śledztwa.

Tak liczne przewinienia sprawiły, że Najdenowa nie może już powrócić nigdy do profesjonalnego tenisa. Co więcej, nie może w żaden sposób uczestniczyć w turniejach tenisowych sankcjonowanych przez zarządzające tym sportem federacje.