Busan. Cenny rewanż Majchrzaka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do najlepszej ósemki challengera Busan Open z pulą nagród 159 360 dolarów. Polak w dwóch setach pokonał Hamada Medjedovicia.

Piotrkowianin z 19-letnim Serbem rywalizował już w tym roku w zawodach rozgrywanych w Grodzisku Mazowieckim. Reprezentant Polski wracał wtedy jeszcze do pełni formy po kontuzji, której nabawił się podczas Mistrzostw Polski i musiał uznać wyższość utalentowanego rywala.

Czwartkowy pojedynek miał już jednak zupełnie inny przebieg. Pierwsza partia była bardzo wyrównana. W piątym gemie Majchrzak jako pierwszy zdobył przełamanie, ale reprezentant Serbii błyskawicznie odrobił stratę. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Medjedović zdobył pierwszy punkt, ale siedem kolejnych padło łupem 26-latka z Piotrkowa Trybunalskiego i to on objął prowadzenie w meczu.

Reprezentant Biało-Czerwonych próbował pójść za ciosem na początku drugiej odsłony spotkania i wypracować sobie przewagę. Wywalczył „breakpointy” w drugim i czwartym gemie, ale serbski tenisista zdołał się wybronić i utrzymać podanie. Gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do dziesiątego gema. Majchrzak nie przestawał wywierać presji na returnie. Zmusił rywala do kilku błędów i wypracował sobie szanse na zakończenie spotkania. Dwie pierwsze piłki meczowej Medjedović obronił, ale przy trzeciej musiał już skapitulować i po godzinie i 54 minutach gry Polak mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Awans do ćwierćfinału Busan Open powinien zapewnić Kamilowi Majchrzakowi powrót do czołowej setki światowego rankingu. O miejsce w najlepszej czwórce turnieju piotrkowianin zagra z rozstawionym z numerem 1 Soonwoo Kwonem.


Wyniki

Druga runda singla

Kamil Majchrzak (Polska, 6) – Hamad Medjedović (Serbia) 7:6(1) 6:4