Busan. Majchrzak w finale!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Lotos PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak zagra o tytuł w imprezie Busan Open z pulą nagród 159 360 dolarów. W półfinale Polak po zaciętym dwusetowym pojedynku okazał się lepszy od Christophera O’Connella.

Sobotni mecz był pierwszym spotkaniem na zawodowych kortach tych dwóch tenisistów. Lepiej pojedynek rozpoczął 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego, który już w drugim gemie odebrał podanie rywalowi. Reprezentant Biało-Czewonych długo utrzymywał wypracowaną przewagę i prowadził już 5:2. W dziewiątym gemie nie wykorzystał jednak atutu własnego podania, żeby zakończyć seta i Australijczyk wyrównał na 5:5, broniąc jednej piłki setowej po drodze. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce Majchrzak wyszedł na prowadzenie 4:2 przy pierwszej zmianie stron. Przewagę utrzymał już do końca i objął prowadzenie w meczu.

Tenisista z nad Wisły poszedł za ciosem na początku drugiej partii i już w pierwszym gemie odebrał podanie przeciwnikowi. Jak się później okazało to był decydujący moment tej części meczu. Piotrkowianin bardzo dobrze spisywał się we własnych gemach serwisowych. Nie dal rywalowi ani jednej szansy na odrobienie straty i po godzinie i 34 minutach gry mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Kamil Majchrzak o zwycięstwo w Busan Open zagra albo z Radu Albotem albo z Seong-Chan Hong.


Wyniki

Półfinał singla

Kamil Majchrzak (Polska, 6) – Christopher O’Connel (Australia, 5) 7:6(3) 6:4