Busan. Triumf Majchrzaka!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak odniósł jeden z największych sukcesów w karierze i zwyciężył w dużym challengerze Busan Open z pulą nagród 159 360 dolarów. W finale Polak w trzech setach pokonał rozstawionego z numerem 2 Radu Albota.

Spotkania lepiej rozpoczął Mołdawianin, który już w trzecim gemie zdobył przełamanie. Piotrkowianin błyskawicznie odrobił jednak stratę i przejął kontrolę nad przebiegiem gry. Kilka minut później po raz drugi odebrał podanie przeciwnikowi na 5:3. W dziewiątym gemie Majchrzak co prawda nie zdołał zamknąć seta przy pomocy własnego serwisu, ale po zmianie stron zrobił to przy podaniu rywala.

Reprezentant Biało-Czerwonych bardzo dobrze rozpoczął również drugą odsłonę spotkania. Odskoczył na 3:0 i wydawało się, że jest już na ostatniej prostej w drodze po tytuł. W tym momencie w jego grze coś się jednak zacięło. 26-latek z Piotrkowa Trybunalskiego zaczął się za bardzo spieszyć i popełniać proste błędy. Albot wykorzystał słabszy moment rywala, który z każdym kolejnym gemem był coraz bardziej zdenerwowany. Wygrał sześć gemów z rzędu i wyrównał stan rywalizacji.

W przerwie między setami Majchrzak zdołał jednak opanować nerwy i na kort wrócił odmieniony. Przełamał wyżej sklasyfikowanego rywala w trzecim i piątym gemie, dzięki czemu odskoczył na 5:1. Zawodnik z nad Wisły pierwsze piłki meczowe miał już w siódmym gemie, ale Albot zdołał się jeszcze wybronić i utrzymać podanie. Po zmianie stron Polak wywalczył sobie kolejne dwie okazje na zakończenie pojedynku, ale Mołdawianin i te zniwelował, a chwilę później miał nawet szanse, żeby odrobić stratę jednego z „breaków”. Piotrkowianin obronił się jednak dobrym serwisem, a chwilę później wykorzystał piątą piłkę meczową i po 2 godzinach i 6 minutach mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

W niedzielę Kamil Majchrzak zdobył czwarty w karierze, a pierwszy w tym sezonie tytuł rangi challengerowej. Dzięki wygranej zdobył 125 punktów ATP dzięki czemu przesunie się w okolice 80 miejsca światowego rankingu. Polak zapewnił sobie tym samym udział w turnieju głównym Australian Open.


Wyniki

Finał singla

Kamil Majchrzak (Polska, 6) – Radu Albot (Mołdawia, 2) 6:4 3:6 6:2