Bydgoszcz. Daria Kuczer w ćwierćfinale

/ Kamil Karczmarek , źródło: , foto: Polski Związek Tenisowy

Daria Kuczer będzie jedyną Polką w ćwierćfinale turnieju FaleLokiKoki Cup ITF W35 w Bydgoszczy. Kuczer awansowała po kreczu Amelii Paszun. W drugiej rundzie odpadła Weronika Ewald.

Krecz Paszun, koniec turnieju dla Ewald

W jednym meczu drugiej rundy spotkały się dwie reprezentantki Polski. Spotkanie zakończyło się bardzo szybko po pięciu gemach. Amelia Paszun przegrała wszystkie z nich i skreczowała. W pierwszej rundzie niespodziewanie wygrała z najwyżej rozstawioną Giną Feistel, a wcześniej przeszła przez kwalifikacje. Daria Kuczer weszła do ćwierćfinału, gdzie zagra z Gruzinką Sofią Shapatawą.

Odpadła Weronika Ewald, która musiała uznać wyższość Tatiany Pieri. Włoszka triumfowała po ponad dwóch i pół godzinie gry. W pierwszym secie Pieri zdobyła decydujące przełamanie na 3:1. Ewald w drugiej partii prowadziła już 4:2, ale straciła przewagę i doszło do tiebreaka. W nim Polka objęła prowadzenie 3:0 i już nie pozwoliła sobie wydrzeć wygranej, zwyciężając 7:4. W decydującym secie nasza tenisistka znów miała przewagę dwóch gemów – 3:1. Następnie dwukrotnie straciła własne podanie i to po serii pięciu wygranych gemów po zwycięstwo 6:3 sięgnęła Tatiana Pieri.

Już tylko gra pojedyncza dla Kuczer

Daria Kuczer w czwartek po raz drugi wyszła na kort. Tym razem miało to miejsce w deblu razem z Sandrą Samir. Polka i Egipcjanka nie miały większych szans w meczu z Włoszkami Gaią Maduzzi i Violą Turini, które wygrały 6:1, 6:4. W fazie półfinałowej zabraknie więc polskich deblistek.


Wyniki

ITF W35 w Bydgoszczy – druga runda:

Daria Kuczer (Polska, WC) – Amelia Paszun (Polska, Q) 5:0 i krecz
Tatiana Pieri (Włochy) – Weronika Ewald (Polska) 6:3, 6:7 (4), 6:3

ITF W35 w Bydgoszczy – 1/4 finału gry podwójnej:

Gaia Maduzzi/Viola Turini (Włochy/Włochy) – Daria Kuczer/Sandra Samir (Polska/Egipt) 6:1, 6:4