Była liderka rankingu podekscytowana nową przygodą

/ Julia Rzadkowska , źródło: własne, foto: AFP

Ashleigh Barty ogłosiła, że spodziewa się dziecka! Australijka poinformowała fanów o tym fakcie poprzez post na Instagramie.

Barty to 27 letnia była tenisistka pochodząca z Australii. Odnosiła zwycięstwa zarówno w grze pojedynczej na French Open 2019, Wimbledonie 2022, Australian Open 2022, jak i zwycięstwo w grze podwójnej na US Open 2018. W początkach kariery przez krótki czas odsunęła się od zawodowej gry w tenisa na rzecz krykieta, jednak finalnie w 2016 wróciła na korty.

W marcu 2022 roku zostaliśmy zaskoczeni wiadomością o zakończeniu kariery przez 25-letnią wtedy Ashleigh, która zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA. Była to druga, po Justine Henin w 2008 roku, tenisistka, która zdecydowała się na zakończenie kariery, będąc liderką rankingu. Wskutek tego niespodziewanego przejścia na sportową emeryturę, prowadzenie w rankingu WTA objęła Iga Świątek.

2023 będzie najlepszym rokiem. Jesteśmy podekscytowani nową przygodą. Origi już jest opiekuńczą starszą siostrą. Tak emerytowana tenisistka za pośrednictwem Instagrama powiadomiła swoich fanów o ciąży. Origi to oczywiście pies Barty.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ash Barty (@ashbarty)