Była szefowa WTA pokieruje turniejem Wielkiego Szlema

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Władze Amerykańskiej Federacji Tenisowej (USTA) potwierdziły zmianę na stanowisku dyrektora turnieju wielkoszlemowego US Open. Jest to pokłosie informacji jaka w mediach pojawiła się już rok temu.

W ubiegłym sezonie władze czwartej lewy Wielkiego Szlema poinformowały, że po zakończeniu tegorocznego US Open ze stanowiskiem dyrektora turnieju po ośmiu latach pożegna się David Brewer. Amerykanina zastąpi Stacey Allaster. Kanadyjka jest postacią znaną w świecie tenisa. Między innymi jako szefowa WTA w latach 2006-2009. Od ponad czterech lat jest odpowiedzialna za rozwój amerykańskiego zawodowego tenisa. Ma wpływ na strategię USTA, funkcjonowanie drużyn narodowych walczących w rozgrywkach Pucharu Davisa i Pucharu Federacji, a także cykl US Open Series oraz wchodzący w skład serii nowojorski szlem. Teraz oprócz pełnienia dotychczasowej funkcji będzie zarządzać US Open.

Allaster przejmuje stery US Open w bardzo trudnym momencie. Amerykanie są bardzo zdeterminowani by przeprowadzić imprezę na kortach Flushing Meadows. I to mimo sytuacji wywołanej koronawirusem . Obecnie trwają rozmowy na temat tego jakby miała wyglądać rywalizacja z zachowaniem zasad sanitarnych. Decyzję mamy poznać w nadchodzącym tygodniu.

Zajmując posadę dyrektora US Open Stacey Allaster stała się pierwszą kobietą na tym stanowisku w historii turnieju.