Były trener Szarapowej pomaga utalentowanej Czeszce

/ Anna Niemiec , źródło: tennisworldusa.com, foto: AFP

Linda Fruhvirtova to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w kobiecym tourze. Młoda Czeszka na pewno zdaje sobie jednak sprawę, że jeszcze sporo elementów może poprawić w swojej grze. Być może właśnie dlatego u jej boku w Indian Wells pojawił się Sven Groeneveld.

Reprezentantka naszych południowych uważana jest za jedną z największych wschodzących gwiazd tenisa nie tylko czeskiego, ale również światowego. 17-latka urodzona w Pradze, która jest zajmuje obecnie 53. miejsce w rankingu WTA, może się już pochwalić pierwszym tytułem zdobytym w zeszłym sezonie w Chennai oraz czwartą rundą Australian Open osiągniętą w tym sezonie.

Starsza z sióstr Fruhvirtovych rywalizuje obecnie w BNP Paribas Open. W Indian Wells towarzyszy jej Sven Groeneveld. Holender to jeden z najbardziej szanownych szkoleniowców na świecie. W przeszłości współpracował m.in. z Monicą Seles, Aną Ivanovic, Caroline Wozniacki oraz Marią Szarapową. Ostatnią podopieczną Groenefelda była Bianca Andreescu, ale ich współpraca zakończyła się w pod koniec ubiegłego roku.

Linda Fruhvirtova w pierwszej rundzie BNP| Paribas Open wygrała z Mayar Sherif. W drugiej musiała uznać wyższość Anheliny Kalininy.