Cabal i Farah jako pierwsi z przepustką do Londynu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Juan Sebastian Cabal i Robert Farah pokonali duet Rohan Bopanna 7:6(3),6:7(5),10-8 i awansowali do ćwierćfinału Southern&Western Open 2019. Czwartkowe zwycięstwo dało kolumbijskiej parze awans do kończącego sezon turnieju ATP Finals w Londynie. 

Tenisiści z Ameryki Południowej rozgrywają bardzo udany sezon. Cabal i Farah zaczęli sezon od styczniowego finału turnieju w Sydney. Następnie podczas europejskiej części roku na kortach ziemnych Kolumbijczycy zwyciężyli w Rzymie oraz Barcelonie. W czerwcu najpierw sięgnęli po tytuł na trawnikach w Eastbourne. Natomiast po przenosinach do Londynu zdobyć pierwszy w historii swojego kraju tytuł wielkoszlemowy w rywalizacji deblowej mężczyzn.

Cabal i Farah po raz trzeci udadzą się do stolicy Anglii na kończącą sezon imprezę. W 2016 roku byli parą rezerwową. Z kolei przed rokiem doszli do półfinału.

Na czwartym miejscu w deblowym rankingu The Race to London są obecnie Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polak i Brazylijczyk rywalizowali w tym tygodniu w imprezie rangi ATP Masters 1000 w Cincinnati i swój występ zakończyli w ćwierćfinale.