Cagliari. Sonego i Dżjere w finale

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Lorenzo Sonego pokonał po trudnym boju Taylora Fritza 6:4, 5:7, 6:1 w półfinale turnieju rangi ATP 250 w Cagliari. Drugim finalistą został Laslo Dżjere. Serb miał zdecydowanie łatwiejszą przeprawę i oddał tylko dwa gemy Nikołozowi Basilaszwilemu.

Pojedynek Sonego z Fritzem był bardzo ciekawy i przyniósł wiele emocji. Pierwsze dwa sety były wyrównane, a o ich wynikach decydowały detale. W partii otwarcia lepszy był Włoch 6:4, a w drugiej odsłonie Amerykanin 7:5. Obydwaj tenisiści przełamywali się kilkukrotnie w trakcie tego meczu. W trzecim secie robił to jednak głównie Sonego, dzięki czemu oddał rywalowi raptem jednego gema. Ostatecznie reprezentant gospodarzy wygrał całe spotkanie 6:4, 5:7, 6:1 i zameldował się w finale.

Jego rywalem w meczu o tytuł będzie Laslo Dżjere. Serb nie miał żadnych problemów z ograniem Nikołoza Basilaszwilego i po 52 minutach pokonał rywala 6:2, 6:0. 25-latek ani razu nie stracił gema przy swoim serwisie. Co więcej, nie dał przeciwnikowi nawet jednej szansy na przełamanie.

Dla obydwu tenisistów niedzielny finał będzie trzecim meczem o tytuł w karierze. Sonego wygrał jeden z takich pojedynków – w 2019 roku w Antalyi z Miomirem Kecmanoviciem. Dżjere ma natomiast stuprocentowy bilans w finałowych starciach. Został mistrzem turnieju w Rio de Janeiro w 2019 roku, a także w roku ubiegłym na Sardynii. Serb stanie więc przed szansą na zdobycie drugiego tytułu na włoskiej wyspie.


Wyniki

Półfinały singla:

Lorenzo Sonego (Włochy, 3) – Taylor Fritz (Stany Zjednoczone, 2) 6:4, 5:7, 6:1

Laslo Dżjere (Serbia) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 4) 6:2, 6:0