Calgary. Imponujący rewanż Radwańskiej, zagra o finał!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Urszula Radwańska w bardzo dobrym stylu awansowała do najlepszej czwórki zawodów ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. Polka w dwóch setach pokonała Arinę Rodionovą, dzięki czemu zrewanżowała się Australijce za przegraną w Edmonton.

Krakowianka w Calgary broni punktów za ubiegłoroczny finał. Jak na razie wywiązuje się z tego zadania bardzo dobrze. W drodze do ćwierćfinału pokonała Justynę Mikulskyte i Kirę Pavlovą.

W walce o najlepszą czwórkę imprezy, tak samo jak tydzień temu, przyszło jej się zmierzyć z rozstawioną numerem 2 Rodionovą. Wtedy zdecydowanie lepsza była Australijka, ale w piątek Radwańska wzięła srogi rewanż. W pierwszym secie nie dała żadnych szans rywalce. Ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania, a sama przełamała rywalkę dwukrotnie i objęła prowadzenie w meczu.

Tenisistka z Antypodów dobrze rozpoczęła drugą odsłonę spotkania i odskoczyła na 2:0. Krakowianka nie pozwoliła jednak rywalce rozwinąć skrzydeł. Wygrała sześć z siedmiu kolejnych gemów i po 73 minutach gry mogła cieszyć się z wygranej.

O finał Urszula Radwańska zagra z reprezentantką gospodarzy Stacey Fung.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Urszula Radwańska (Polska) – Arina Rodionova (Australia, 2) 6:1 6:3