Calgary. Premierowa wygrana Żuka

Kacper Żuk pokonał Vaska Pospisila 6:4, 4:6, 6:4 w meczu drugiej rundy halowego challengera w Calgary. Kanadyjczyk był w imprezie najwyżej rozstawionym tenisistą.

Reprezentant Kraju Klonowego Liścia jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Podczas imprezy w Montpellier doszedł do finału, z kolei w Marsylii nie miał sobie równych w zmaganiach deblowych. W drugiej imprezie, w zmaganiach singlowych pokonał Huberta Hurkacza. Teraz sposób na 92. tenisistę świata znalazł Kacper Żuk.

Kluczowy dla pierwszej odsłony meczu był siódmy gem, w którym polski zawodnik odebrał podanie rywalowi. W drugim secie dwa przełamania serwisu dały seta Kanadyjczykowi. Z kolei w decydującej partii jedyne „break pointy” wypracował Żuk, w dziewiątym gemie. Wykorzystanie drugiej szansy sprawiło, że po chwili 21-letni tenisista mógł się cieszyć z pierwszej wygranej nad zawodnikiem z top 100 rankingu ATP.

Kacper Żuk (Polska) – Vasek Pospisil (Kanada, 1) 6:4, 4:6, 6:4