Cali. Falkowska i Kawa z pucharem!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa znakomicie spisały się w turnieju debla w turnieju WTA 125K w Kolumbijskim Cali. Rozstawione z „2” Polki grały w sobotę w finale i sięgnęły po tytuł. Nie dały większych szans Japonce Kyoce Okamurze i Chince Xiaodi You.

Po bardzo trudnym ćwierćfinale i niełatwym półfinale Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa stanęły w sobotę przed szansą na tytuł w Cali. Ich rywalkami były Japonka Kyoka Okamura i Chinka Xiaodi You. Pierwsza partia ułożyła się znakomicie dla Polek. Z łatwością kontrolowały przebieg spotkania i przegrały tylko jednego gema. Zakończyły seta w 28 minut.

W drugiej części meczu było trudniej. Choć miały break-pointy w drugim gemie, to rywalki jako pierwsze przełamały, wychodząc na prowadzenie 3:2. Na szczęście Polki straty szybko odrobiły. Robiły wszystko by zamknąć ten mecz w dwóch setach. Miały dwie okazje do zakończenia spotkania w 10. gemie, ale rywalki zdołały się wybronić. Niestety te niewykorzystane okazje się zemściły. Kolejne dwa gemy padły łupem rywalek. O mistrzostwie zadecydował super tiebreak. Do jego połowy był on wyrównany, ale później Polki odskoczyły. Od stanu 5:6 tylko one wygrywały już punkty i mogły cieszyć się z triumfu!

Weronika Falkowska, Katarzyna Kawa (Polska, 2) – Kyoka Okamura, Xiaodi You (Japonia, Chiny) 6:1, 5:7, [10:5]