Cali. Szybki koniec turnieju singlowego dla Katarzyny Kawy

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.wtatennis.com/, oprac. własne, foto: Andrzej Szkocki

Po wielkoszlemowym Australian Open czołowe tenisistki odpoczywają, ale nie oznacza to, że cykl rozgrywkowy całkowicie się zatrzymał. W kolumbijskim Cali odbywa się turniej rangi WTA 125, a udział w nim brała między innymi Polka Katarzyna Kawa.

Niestety singlowe zawody w Ameryce Południowej okazały się dla naszej zawodniczki dość krótkie. W swoim pierwszym meczu 30-latka musiała zmierzyć się z rozstawioną z „trójką” Hiszpanką Alioną Bolsovą i uległa jej po dwóch zaciętych setach.

Kłopoty reprezentantki Polski pojawiły się już na samym początku spotkania. Kawa straciła podanie w gemie otwarcia i musiała gonić wynik ze stanu 2:0. Sztuka ta się udała, ale zawodniczka z Krynicy-Zdroju nie zdołała uzyskać wyraźniejszej przewagi nad rywalką. W siódmym i ósmym gemie panie ponownie wymieniły przełamania, a losy partii rozstrzygnął tie-break. Ten wyraźnie lepiej ułożył się dla Hiszpanki, która oddała Polce tylko jeden punkt.

W secie drugim panie wygrywały swoje serwisy do stanu po 2. Pierwszego breaka – w szóstym gemie – uzyskała Bolsova, ale ponownie nie utrzymała długo tej przewagi. Kawa natychmiast odebrała jej serwis. Stan równowagi między zawodniczkami trwał aż do dwunastego gema. Mimo prowadzenia 30-0 i 40-15 Polka została w nim przełamana, a to oznaczało koniec spotkania.

Szybka porażka nie oznacza, że Katarzyna Kawa opuszcza Kolumbię. Przed Polką jest jeszcze mecz gry podwójnej, w którym 30-latka i Weronika Falkowska zmierzą się z Wloszką Nurią Brancaccio i Kolumbijką Marią Herazo Gonzalez.


Wyniki

WTA 125 Cali 

Aliona Bolsova (Hiszpania, 3) – Katarzyna Kawa (Polska) 7:6(1), 7:5