Carla Suarez Navarro walczy z chorobą nowotworową

/ Anna Niemiec , źródło: twitter/własne, foto: AFP

Carla Suarez Navarro poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zmaga się z chłoniakiem Hodgkina (ziarnicą złośliwą). Tenisistkę z Półwyspu Iberyjskiego czeka półroczna chemioterapia.

Dla Hiszpanki, która ma na koncie dwa tytułu w imprezach WTA oraz wspięła się na 6. miejsce w światowym rankingu, rok 2020 miał być sezonem pożegnalnym. Siedmiokrotna ćwierćfinalistka imprez wielkoszlemowych kilka dni temu poinformowała, że z powodu problemów zdrowotnych musie zrezygnować z występu w US Open. Dzisiaj zdradziła, co jej dolega.

Witam wszystkich, chciałabym, żebyście wiedzieli, że kilka dni temu lekarze wykryli u mnie chłoniaka Hodgkina i i będę musiała poddać się półrocznej chemioterapii. Czuję się dobrze i jestem spokojna, gotowa stawić czoła wszystkiemu, co nadejdzie – zapowiedziała hiszpańska tenisistka.

Wiadomość o problemach zdrowotnych hiszpańskiej zawodniczki wstrząsnęła tenisowym światem. Z wielu stron popłynęły w stronę Carli Suarez Navarro słowa otuchy i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Garbine Muguruza, która przez lata była partnerką deblową rodaczki, zadedykowała jej zwycięstwo w pierwszej rundzie US Open.