Carlsbad: koniec turnieju dla Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda Urszuli Radwańskiej w turnieju WTA w Carlsbadzie. 21-letnia krakowianka przegrała z 14. rakietą świata, Dominiką Cibulkovą, 4:6, 4:6. Tym samym Ula zakończyła starty w USA i wraca do Polski przygotowywać się Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Radwańska lepiej rozpoczęła spotkanie i jako pierwsza uzyskała breaka. Prowadziła 2:0 i 3:2. Jednak wraz z upływem spotkania Cibulkova wyraźnie się rozpędzała i zdołała odrobić stratę. W końcówce Ula miała szanse na 5:4, ale ostatecznie to Cibulkova uzyskała przełamanie i triumfowała 6:4. O losach drugiej partii zadecydowała serwisowa niemoc Polki. Do stanu 2:3 tenisistki utrzymywały własne podania, ale później doszło do serii breaków. Słowaczka przełamywała nasza tenisistkę, a następnie sama traciła podanie. Scenariusz ten powtórzył się dwukrotnie. Niestety przy wyniku 4:5 Radwańska również nie zdołała utrzymać podania, przez co musiała uznać wyższość Dominiki Cibulkovej. Mecz trwał 1 godzinę i 24 minuty.

Ula Radwańską osiągnęła w amerykańskich imprezach rangi Premier dwa ćwierćfinały. Zdobyła tym samym 240 punktów rankingowych. W Carlsbadzie pokonała Danielę Hantuchovą i Melanie Oudin. Cibulkova stanęła na drodze do powtórzenia ubiegłorocznego wyczynu Agnieszki Radwańskiej. Przypomnijmy, że Isia wygrała wówczas cały turniej, pokonując w finale Wierę Zwonariową.

Kolejnym startem Urszuli Radwańskiej będą Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Na obiektach Wimbledonu Polka zagra w singlu oraz deblu w parze ze swoją starszą siostrą. Olimpijskie ślubowanie tenisistów zaplanowano na 21 lipca.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Dominika Cibulkova (Słowacja, 2) – Urszula Radwańska (Polska) 6:4, 6:4