Carlsbad: Radwańska pokonała Hantuchovą!

/ Michał Jaśniewicz, źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska odnotowała kolejne niezwykle cenne zwycięstwo w tym sezonie. W I rundzie turnieju w Carlsbad pokonała rozstawioną z numerem sześć Danielę Hantuchovą 6:4, 7:5.

Młodsza z sióstr Radwańskich w ubiegłym tygodniu doszła do ćwierćfinału turnieju w Stanford, co dało jej pierwszy w karierze awans do czołowej „50” rankingu (na 48. miejsce). W przyszłym tygodniu krakowianka odnotuje dalszy progres. Zawody w Carlsbad zaliczane są bowiem do rangi „Premier” i każdy wygrany mecz oznacza sporą dawkę punktów (za II rundę Radwańska ma zagwarantowane 60 oczek).

W nocy polskiego czasu Urszula Radwańska odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad Danielą Hantuchovą, w ich trzeciej konfrontacji. 21-letnia krakowianka tylko raz w meczu straciła swoje podanie, a sama wykorzystała 3 z 11 okazji na breaka. Radwańska odnotowała w meczu sześć asów, przy ani jednym podwójnym błędzie i wygrała 6:4, 7:5. Spotkanie trwało godzinę i czterdzieści dwie minuty.

Wiedziałam czego po niej oczekiwań. Znałam jej grę. Byłam więc przygotowana do tego meczu – skomentowała Urszula Radwańska. – Po prostu wierzyłam w siebie. Kiedy grałyśmy w luty nie była do tego przygotowana, być może byłam nieco przestraszona. Teraz jednak wierzyłam, że mogę to zrobić i zagrałam naprawdę dobrze we wszystkich elementach mojej gry.

O awans do ćwierćfinału Urszula Radwańska zagra z Soraną Cirsteą lub Sloane Stephens.

W ostatnich kilku tygodniach grałam bardzo dobrze. Po każdym spotkaniu zbieram więcej doświadczenia i pewności siebie. Teraz wierzę, że mogę pokonać każdą zawodniczkę z czołowej dwudziestki rankingu i to była jednak z kluczowych rzeczy w dzisiejszym spotkaniu – dodała druga „rakieta” w Polsce.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Urszula Radwańska (Polska) – Daniela Hantuchova (Słowacja, 6) 6:4, 7:5
Misaki Doi (Japonia) – Michelle Larcher De Brito (Portugalia, Q) 6:7(6), 6:1, 6:3
Varvara Lepchenko (USA) – Nicole Gibbs (USA, WC) 6:3, 6:1
Alexa Glatch (USA, Q) – Lauren Davis (USA, WC) 6:3, 6:2

Pierwsza runda debla:
H.C. Chan, Y.J. Chan (Tajwan) – B. Mattek-Sands, S. Mirza (USA, Indie) 5:7, 6:4, 10-5
L. Lee-Waters, M. Moulton-Levy (USA) – R. Fujiwara, S. Zheng (Japonia, Chiny) 6:0, 6:4
K.C. Chang, N. Lertcheewakarn (Tajwan, Tajlandia) – A. Keothavong, J. Pegula (Wielka Brytania, USA) 6:2, 1:6, 10-8