Caroline Wozniacki zostanie mamą

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: WTA, foto: AFP

Minął nieco ponad rok odkąd Caroline Wozniacki zakończyła profesjonalną karierę. Duńska tenisistka polskiego pochodzenia pożegnała się ze sportem podczas poprzedniej edycji Australian Open. Teraz poinformowała, że spodziewa się dziecka.

Była liderka rankingu WTA tenisową karierę zakończyła porażką w trzeciej rundzie Australian Open 2020 z Tunezyjką Ons Jabeur. Wozniacki, która od 2019 roku jest żonata z grającym w NBA koszykarzem Davidem Lee, nieco ponad rok po swoim ostatnim meczu przyznała, że jest w ciąży.

Mająca 30 lat była tenisistka poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że spodziewa się narodzin córki. Dziecko ma narodzić się w czerwcu. Po pełnej sukcesów, choć skróconej przez problemy zdrowotne, karierze w życiu Wozniacki nastał czas na nowy rozdział.

Reprezentantka Danii spędziła na czele rankingu 71 tygodni na przełomie 2010 i 2011 roku. Jednakże jej jedyny wielkoszlemowy tytuł miał miejsce w 2018 roku. Wówczas to, po zaciętej walce, pokonała w finale Australian Open Rumunkę Simonę Halep.