Wilson

Casablanca: szczęśliwe miejsca Andujara

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Casablanca chyba na długo pozostanie ulubionym miejscem na tenisowej mapie Pablo Andujara. Rok temu Hiszpan wygrał tam pierwszy turniej w karierze. Dzisiaj powtórzył sukces, pokonując w finale swojego rodaka Alberta Ramosa 6:1, 7:6(5).

26-letni Pablo Andujar zdobył drugi tytuł w karierze. Drugi w tym samym miejscu, broniąc tego, co wywalczył rok temu. W Casablance zarówno przed dwunastoma miesiącami jak i dzisiaj Hiszpan nie miał sobie równych.

Tym razem Andujarowi przeszkadzał tylko deszcz, który dwukrotnie przerywał finałowe spotkanie z Albertem Ramosem. 26-latek od razu zdobył przełamanie, potem dołożył dwa kolejne i ostatecznie w pierwszej partii stracił zaledwie… osiem punktów, co dało rywalowi w sumie… gema.

Druga partia była już zupełnie inna. Ramos znacznie poprawił swoją grę, co zaowocowało wyrównaną walką do samego końca. Najpierw przy stanie 4:4, a potem przy wyniku 5:5 mecz przerywano z powodu deszczu. Ostatecznie rozstrzygnięcie padło dopiero w tie breaku, którego 7-5 wygrał Andujar, triumfując w całym spotkaniu 6:1, 7:6(5).


Wyniki

Finał singla:
Pablo Andujar (Hiszpania, 3) – Albert Ramos (Hiszpania, 7) 6:1, 7:6(5)

Bella Cup