Cassis. Turniejowa „jedynka” na drodze do finału

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk po raz drugi w tym sezonie pokonał Thanasiego Kokkinakisa i awansował do najlepszej czwórki challengera z pulą nagród 44 820 euro. O finał Polak zagra z rozstawionym z numerem 1 Benjaminem Bonzi.

Reprezentant Polski dobrze rozpoczął piątkowe spotkanie i już w pierwszym gemie zapisał „breaka” na swoim koncie, ale rywal błyskawicznie odrobił stratę. Później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu. W końcówce słabszy moment przytrafił się Australijczykowi, który w dziewiątym gemie stracił podanie. Po zmianie stron 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego pewnie wykorzystał atut własnego serwisu i objął prowadzenie w meczu.

Na początku drugiej partii mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort podopieczny Aleksandra Charpantidisa szybko przełamała rywala, ale z przewagi nie cieszył się zbyt długo. Później obaj tenisiści pilnowali już własnych serwisów i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczął zawodnik z Antypodów, który odskoczył na 2:0. Od tego momentu 25-latek z Adelajdy zdobył już tylko jeden punkt i Polak po godzinie i 38 minutach gry mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

O finał Kacper Żuk zagra z rozstawionym z numerem 1 Benjaminem Bonzi. Francuz zajmuje obecnie 94. miejsce w światowym rankingu.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Kacper Żuk (Polska) – Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:4 7:6(3)