Cassis. Żuk lepszy od doświadczonego Japończyka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk awansował do najlepszej ósemki challengera z pulą nagród 44 820 euro. Polak w dwóch setach pokonał Tatsumę Ito. Japończyk w 2012 roku był 60. tenisistą świata.

W środowym spotkaniu reprezentant Polski był bardzo skuteczny przy „breakpointach”. Wykorzystał wszystkie trzy okazje, które sobie wypracował. W pierwszej partii podopieczny Aleksandra Charpantidisa przełamał rywala w czwartym gemie, ale Japończyk błyskawicznie odrobił stratę. Później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego podania. W końcówce słabszy moment przytrafił się Ito. W dwunastym gemie przegrał serwis do zera i 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego objął prowadzenie w meczu.

Żuk w drugiej partii jeszcze podniósł poziom swojej i ani razu nie musiał nawet bronić się przed stratą podania. O losach tej części meczu zadecydowało przełamanie, które Polak zdobył w czwartym gemie.

Kolejnym rywalem Kacpra Żuka będzie Thanasi Kokkinakis. Reprezentant Biało-Czerwonych pokonał Australijczyka w tym roku w kwietnie podczas challengera w Splicie.


Wyniki

Druga runda singla

Kacper Żuk (Polska) – Tatsuma Ito (Japonia) 7:5 6:3