Cel zrealizowany. Thiem z pierwszym tytułem w Austrii!!

/ Michał Krogulec, źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem pokonał w finale Generali Open w Kitzbühel Alberto Ramos-Vinolasa i sięgnął po 14. tytuł w karierze (trzeci w tym sezonie), ale pierwszy na własnej ziemi! Jak wspominał 25-letni tenisista na przestrzeni tego tygodnia, to był jeden z jego ważniejszych celów w karierze.

Reżyserem tyrolskiego finału były warunki atmosferyczne. Deszcz opóźnił finał i przerwał go w trakcie pierwszego seta. Do stanu 5:4 dla Ramosa-Vinolasa mecz o tytuł był bardzo wyrównany. Na rozegranie dziewięciu gemów tenisiści potrzebowali ponad trzech kwadransów. Hiszpan, który wygrał 9 meczów z rzędu, po drodze z finałem w Gstaad, toczył wyrównany bój na uderzenia z głębi kortu, a przy tym bardzo dobrze serwował przeciwko Austriakowi. To wszystko jednak do momentu, gdy nad kortem nie rozpadał się deszcz i tenisiści nie zeszli do szatni. Po powrocie w zasadzie dominował już tylko Thiem, pierwszą partię kończąc w tie-breaku do zera, a w drugiej odsłonie zwyciężając 6:1.

Turniej w Kitzbühel po 26. latach ponownie wygrał Austriak! W 1993 roku najlepszy był Thomas Muster.