Chaczanow debiutuje w Top 10, spadek Hurkacza

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.atptour.com/, foto: AFP

Po udanym występie w Roland Garros Karen Chaczanow wkroczył do najlepszej „10” notowania. Na podium bez zmian. Natomiast Hubert Hurkacz, po krótkim pobycie w Paryżu, spadł o dziesięć lokat i jest poza „pięćdziesiątką”.

W Paryżu szedł jak burza. Karen Chaczanow pokonał kolejno Cedrika-Marcela Stebe, Gregoire Barrere’a, Martina Klizana i Juana Martina Del Potro. Jego marsz zatrzymał dopiero w ćwierćfinale Dominic Thiem. A tak dobry występ odbił się na awansie w rankingu najlepszych singlistów Świata. Rosjanin przesunął się o dwie lokaty i od dziś jest dziewiątą rakietą. To życiowy sukces 23-latka.

Kolejnym zadowolonym zawodnikiem jest dziś Fabio Fognini. Włoch także premierowy raz w karierze złamał barierę Top 10. Jest dziesiątym tenisistą, tracąc do Chaczanowa niespełna 200. punktów. Do najlepszej dwudziestki notowania wraca za to Stan Wawrinka. Szwajcar ostatni raz ta wysoko plasował się w maju 2018 roku.

Awanse o co najmniej dziesięć pozycji po Roland Garros zanotowali Benoit Paire, Leonaro Mayer, Juan Ignacio Londero, Daniel Evans orazPablo Andujar. Po raz pierwszy w Top 100 znalazł się za to Yannick Maden.

Kilku tenisistów zaliczyło spory regres. 20 pozycji spadli Jaume Munar i Marco Cecchinato, a po 10 Damir Dżumhur, Steve Johnson i Ernests Gulbis. Poza „100” wypadli Albert Ramos i Thomas Fabbiano.

Na podium bez zmian. W stawce przewodzi Novak Dżoković przed Rafaelem Nadalem. Na najniższym stopniu podium jest Roger Federer.

Najlepsza polska rakieta także zaliczyła regres. Hubert Hurkacz po pechowym losowaniu i porażce z Dżokoviciem w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa spadł o dziesięć pozycji i jest obecnie 54. Dwie lokaty w górę przesunął się natomiast Kamil Majchrzak, który jest 115. Drugi wśród deblistów pozostaje Łukasz Kubot.