Chaczanow wykorzystał słabość Zvereva. W półfinale zagra z rodakiem

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dwóch rosyjskich tenisistów zagra w półfinałach turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. O ile obecność Daniiła Miedwiediewa na tym etapie rywalizacji nie jest żadną niespodzianką, o tyle zaskakiwać może dobry wynik Karena Chaczanowa. Dla młodszego z Rosjan nadchodzący półfinał będzie pierwszym w obecnym sezonie.

Chaczanow został rozstawiony w Montrealu z numerem sześć, ale przywileje z tym związane skończyły się na ,,wolnym losie” w pierwszej rundzie. Później miał bardzo wymagających przeciwników. Stan Wawrinka i Felix Auger-Aliassime długo walczyli, ale koniec końców nie znajdowali skutecznej recepty na 23-latka z Moskwy. Inaczej wyglądał ćwierćfinałowy mecz z Alexandrem Zverevem. Niemiec zupełnie zawiódł, a kibice złaknieni emocji i efektownych zagrań musieli obejść się smakiem. Wynik 3:6, 3:6 to naprawdę niski wymiar kary.

Dla Chaczanowa wyniki poszczególnych setów miały jednak drugorzędne znaczenie. Rzecz jasna, najbardziej zależało mu na zwycięstwie i awansie do pierwszego w tym sezonie półfinału imprezy ATP. Zagra w nim ze swoim rodakiem, Daniiłem Miedwiediewem. Drugi z Rosjan, choć niżej rozstawiony, to znajdował się ostatnio w lepszej dyspozycji. W zeszłym tygodniu doszedł nawet do finału turnieju w Waszyngotnie.

Natomiast w Montrealu imponuje przede wszystkim skutecznością na returnie. Rozegrał do tej pory trzy pojedynki i w każdym z setów doprowadzał minimum dwa razy do przełamania. W ćwierćfinale ograł 6:3, 6:1 rozstawionego z ,,dwójką” Dominika Thiema, czym tylko potwierdził wysoką formę z ostatnich tygodni.

O dwa kolejne miejsca w półfinałach powalczą Rafael Nadal z Fabiem Fogninim i Roberto Bautista Agut z Gaelem Monfilsem.


Wyniki

Dwa pierwsze ćwierćfinały:

Karen Chaczanow (Rosja, 6) – Alexander Zverev (Niemcy, 3) 6:3, 6:3
Daniił Miedwiediew (Rosja, 8) – Dominic Thiem (Austria, 2) 6:3, 6:1