Challenger WTA w Warszawie? ,,Chcemy go zorganizować”

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Media obiegła dzisiaj informacja, że Gdynia została gospodarzem turnieju WTA, ale na tym dobre wiadomości się nie kończą. W 2022 roku może zostać zorganizowany jeszcze jeden duży turniej dla kobiet w Polsce. W planach jest challenger WTA. Ten turniej byłby rozgrywany w Warszawie.

– Chcemy zorganizować ten turniej w Warszawie. Pierwsza edycja będzie jednak w 2022 roku. Fundacja JW Tennis nadal jest nim zainteresowana i planuje organizację. Ranga będzie taka sama, jak miała być – czyli WTA 125 k. Zawody odbędą się w drugim tygodniu US Open – powiedział Marcin Matkowski.

Nasz były doskonały deblista został dyrektorem turnieju w Gdyni, ale wchodzi również w skład Zarządu Fundacji JW Tennis. Bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku będzie mieć pod swoimi skrzydłami dwie największe imprezy dla kobiet w Polsce.

W ostatnich latach brakowało w Polsce dużych turniejów tenisowych. Ostatnią imprezą głównego cyklu były zawody w Katowicach. Ich ostatnią edycję rozegrano w 2016 roku.

– Będę się cieszył, jeśli w przyszłym roku będą już dwa duże turnieje dla zawodniczek. Dla mnie jest bardzo ważne, żeby polskie tenisistki miały taką możliwość. Z własnego doświadczenia wiem, że jeden start może zmienić całkowicie karierę i przyspieszyć jej rozwój – stwierdził Matkowski.

Były deblista miał zapewne na myśli 2003 rok i przełomowy występ w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem w turnieju ATP w Sopocie. ,,Biało-czerwoni” dostali wówczas od organizatorów dziką kartą i odwdzięczyli się najlepiej jak mogli, wygrywając cały turniej. Zwycięstwo pozwoliło im wypłynąć na szerokie wody i zapoczątkowało bogate w sukcesy kariery.

Co ciekawe, Mariusz Fyrstenerg po zakończeniu kariery też został dyrektorem turnieju. Drugi z naszych doskonałych deblistów organizuje imprezę rangi ATP Challenger Tour w Sopocie.

– Mariusz mnie nie przekonywał, aby pójść w tę stronę. Nie rozmawiałem z nim na ten temat. Natomiast bardzo mi się podoba to, co on robi. Oby jak najwięcej takich imprez w Polsce – słusznie zauważył Matkowski.

Z Marcinem Matkowskim porozmawialiśmy też o turnieju w Gdyni – więcej TUTAJ.

Marcin Matkowski będzie też gościem audycji Tenisklub w Weszło FM we wtorek o 13.00.