Chan i Dodig zatrzymali „czarne konie”

/ Anna Niemiec , źródło: wimbledon.com, foto: AFP

Triumfatorami turnieju gry mieszanej na kortach All England Club zostali Latisha Chan i Ivan Dodig. Tajwanka i Chorwat pokonali Jelenę Ostapenko i Roberta Lindstedta i zdobyli wspólnie trzeci wielkoszlemowy tytuł.

Para rozstawiona z numerem 8 świetnie rozpoczęła spotkanie i szybko odskoczyła na 5:0. Łotyszka i Szwed zdołali odrobić stratę jednego „breaka”, ale na więcej rywale już im nie pozwolili.

Druga partia była bardziej wyrównana. O jej losach zadecydowało pojedyncze przełamanie, które duet tajwańsko-chorwacki zapisał na swoim koncie w ósmym gemie.

To wspaniałe uczucie, dobrze się czujemy razem na korcie – powiedziała po meczu Chan. – Mamy niezwykle pozytywne wibracje na korcie i poza nim. Cały team bardzo nas wspiera. Jestem bardzo szczęśliwa, że tego dokonaliśmy. Oni oboje są szybcy i uderzają piłki bardzo mocno. Na szczęście mój partner bardzo dobrze serwuje, więc nie musiałam się dzisiaj martwić. Długo rozmawialiśmy przed meczem i byliśmy dobrze przygotowani do pojedynku z nimi.

Myślę, że od Paryża mamy naprawdę dobrą serię – dodał Dodig. – Razem z Latishą czujemy się bardzo dobrze na korcie. Chemia między nami jest bardzo fajna. Zostaliśmy przyjaciółmi, a to jest bardzo ważne w sportach drużynowych.


Wyniki

Finał miksta

L. Chan, I. Dodig (Tajwan, Chorwacja, 8) – J. Ostapenko, R. Lindstedt (Łotwa, Szwecja) 6:2 6:3