Charleston. Bez straty seta po tytuł mistrzowski

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Weronika Kudermietowa pokonała Dankę Kovinic 6:4, 6:2 w spotkaniu finałowym turnieju WTA 500 w Charleston. W drugim w karierze finale imprezy głównego cyklu Rosjanka sięgnęła po premierowy tytuł. W poniedziałek zostanie pierwszą rakietą Rosji. 

Zanim tenisistka z Kazania przybyła do Charleston, największym sukcesem, jakim mogła się pochwalić, był finał turnieju WTA 500 w Abu Zabi. W styczniu tego roku niespełna 24-latka musiała uznać wyższość Aryny Sabałenki. Czego nie udało się dokonać trzy miesiące temu, zrobiła teraz.

W drodze do finału świeżo upieczona mistrzyni Volvo Car Open 2021 nie straciła nawet seta. Jedną z rywalek, które pokonała, była mistrzyni turnieju w Charleston z 2016 roku, Sloane Stephens. Passę udało się podtrzymać w niedzielę, w finałowym starciu z Kovinić.

Pierwsza partia dobrze się zaczęła dla Rosjanki, która już w na „dzień dobry” odebrała podanie rywalki. Co prawda ta w czwartym gemie uzyskała przełamanie powrotne, ale gem lacostowski ponownie powędrował na konto odbierającej i dzięki temu Kudermietowa wyszła na prowadzenie w meczu.

Druga partia była wyrównana tylko do stanu 2:2. W piątym gemie Rosjanka po raz pierwszy w tej odsłonie przełamała podanie rywalki. Następnie wygrała kolejne trzy gemy i po 95 minutach zakończyła spotkanie i sięgnęła po pierwszy tytuł mistrzowski w karierze.

Wygrana w niedzielnym finale sprawiła, że Kudermietova w poniedziałkowym rankingu awansuje na najwyższe w karierze 29. miejsce w rankingu WTA. Z kolei Kovinic będzie 65. rakietą świata. Obie będą najwyżej notowanymi tenisistkami ze swoich krajów.


Wyniki

Finał:

Weronika Kudermietowa (Rosja, 15) – Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:4, 6:2