Charleston. Długo wyczekiwane zwycięstwo Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do drugiej rundy Credit One Charleston Open. Polka w dwóch setach pokonała Petrę Martić i przerwała serię czterech porażek z rzędu.

Spotkanie mogło się rozpocząć w niepomyślny sposób dla poznanianki. Chorwatka już w trzecim gemie wypracowała sobie trzy okazje na przełamanie, ale żadnej nie wykorzystała. W kolejnych gemach zdecydowanie solidniejszą tenisistką była reprezentantka Biało-Czerwonych, która nie tylko popełniała zdecydowanie mniej błędów od rywalki, ale również, gdy była okazja, przejmowała inicjatywę w wymianach. Taka skuteczna gra przyniosła efekt w postaci przełamania do zera na 4:2. Linette wypracowanej przewagi już nie wypuściła z rąk i objęła prowadzenie w meczu.

Ubiegłoroczna półfinalistka Australian Open z animuszem rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania i już w pierwszym gemie wywalczyła trzy „breakpointy” z rzędu. Martić w tym momencie rozegrała kilka naprawdę dobrych akcji i utrzymała podanie. Na niewiele się to jednak zdało, bo polska tenisistka dopięła swego po zmianie stron. W tej części spotkania 30-latka urodzona w Wielkopolsce ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania. Utrzymała przewagę zdobytą w trzecim gemie i po godzinie i 33 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Magda Linette w drugiej rundzie zmierzy się z Dajaną Jastremską.