Charleston. Finał Rosolskiej prezentem urodzinowym dla mamy

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Anna-Lena Groenefeld pokonały Annę-Lenę Friedsam i Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:2 w półfinale turnieju w Charleston. Tym samym Polka zapewniła sobie możliwość walki o dziewiąty tytuł w karierze.

Alicja Rosolska i Anna-Lena Groenefeld idą przez turniej jak burza. Na otwarcie pokonały Kaitlyn Christian i Abigail Spears, a później rozbiły Shuko Aoyamę i Lidzię Morozowę, oddając im tylko jednego gema. Dzisiaj również nie pozostawiły rywalkom złudzeń. Warto również dodać, że Polka i Niemka występują razem po raz pierwszy od 2015 roku. Wówczas od czasu do czasu stawały po jednej stronie siatki, nie osiągając większych sukcesów.

W dzisiejszym meczu ani na chwilę nie czuły zagrożenia ze strony rywalek. Friedsam, która wraca do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją oraz Sorribes Tormo, która nie ma większych sukcesów deblowych, nie były w stanie znaleźć sposobu na “nasz” duet. Polka i Niemka dominowały w każdym aspekcie gry. Dobra dyspozycja Rosolskiej napawa optymizmem przed kolejną częścią sezonu, w której rywalizacja toczyć się będzie na kortach ziemnych.

Jutro nasza tenisistka zagra w finale turnieju WTA po raz dwudziesty pierwszy, a po raz drugi w tym roku. W styczniu wystąpiła w finale w Sydney, gdzie partnerowała jej Eri Hozumi. Na swoim koncie ma 8 zdobytych tytułów. Awans do decydującego spotkania pozwoli jej przesunąć się najwyższe w karierze, 25. miejsce w rankingu. Jeśli zaś jutro wraz z Groenefeld okażą się najlepsze, wówczas przesunie się na miejsce 24. pozycję.

Co ciekawe, w pomeczowym wywiadzie nasza reprezentantka złożyła swojej mamie najlepsze życzenia z okazji obchodzonych dziś urodzin i zadedykowała jej odniesione zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że jutro postawi “kropkę nad i” i sprawi mamie jeszcze lepszy prezent. W finale polsko-niemiecki duet zmierzy się z lepszymi z meczu: Irina Chromaczowa, Weronika Kudermietowa – Lucie Hradecka, Andreja Klepac.


Wyniki

Półfinał debla:
A-L. Groenefeld, A. Rosolska (Niemcy, Polska, 4) – A-L. Friedsam, S. Sorribes Tormo (Niemcy, Hiszpania) 6:1, 6:2