Fręch gra dalej, Rosolskiej zostaje debel

/ Mateusz Geisler, źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch udanie zainaugurowała występ w kwalifikacjach do turnieju WTA w Charleston (pula nagród 823 tys. dol.). Polka pokonała Norweżkę Ulrike Eikeri 3:6, 6:2, 6:1. Niespodzianki nie zdołała sprawić Alicja Rosolska. Deblistka przegrała swój mecz z Rosjanką Varvarą Flink 2:6, 6:7(4).

Łodzianka była faworytką starcia z Norweżką. Do tej pory obie zawodniczki spotkały się na korcie raz. W 2016 w małym turnieju w szwedzkim Ystad, lepsza po trzysetowym boju okazała się nasza tenisistka. Dzisiaj ponownie walka toczyła się w trzech partiach. W pierwszej lepiej prezentowała się Eikeri. Przełamała Polkę dwukrotnie – w pierwszym i ostatnim gemie, nie tracąc przy tym swojego podania ani razu. Drugi set to aż cztery breaki, trzy na koncie Fręch, jeden na koncie Norweżki. Decydująca partia to popis gry łodzianki, która nie dała rywalce żadnych szans. Eikeri była w stanie ugrać ledwie gema, co ciekawe, przy serwisie Fręch.

Tenisistki spędziły na korcie godzinę i 37 minut. Zwycięstwo pozwoli naszej zawodniczce na występ w decydującej rundzie kwalifikacji. Jej przeciwniczką będzie Conny Perrin. Szwajcarka niedawno napsuła sporo krwi Magdzie Linette, gdy w Guadalajarze urwała jej seta.

Dużą niespodzianką można by było nazwać ewentualne zwycięstwo Alicji Rosolskiej. Nasza deblistka, która w singlu prezentuje się sporadycznie (po raz ostatni w sierpniu ubiegłego roku w kwalifikacjach do turnieju w Montrealu), zazwyczaj, gdy zwolni się miejsce w drabince, dzielnie walczyła z faworyzowaną rywalką. Varvara Flink znajduje się obecnie w drugiej setce rankingu. O ile pierwszy set przebiegł pod dyktando Rosjanki, o tyle w drugim niespodziewanie Rosolska wyszła na prowadzenie 4:1. Później Flink “doskoczyła” do Polki, ale o wyniku seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowała Rosjanka i to ona mogła cieszyć się z awansu do finałowej rundy kwalifikacji. Nie jest to jednak koniec turnieju dla Polki, bowiem powalczy ona o jak najlepszy wynik w rywalizacji deblistek.