Charleston. Fręch lepsza od dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W poniedziałek Magdalena Fręch odniosła najcenniejsze zwycięstwo w karierze. Polka w pierwszej rundzie Credit One Charleston Open pokonała Petrę Kvitovą.

Zgodnie z przewidywaniami na korcie centralnym warunki w wymianach dyktowała agresywnie grająca Czeszka. Łodzianka sprytnie się broniła i kontrowała, gdy miała do tego okazje. W pierwszej partii serwis nie odgrywał zbyt dużej roli. Leworęczna tenisistka rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 2:0, ale łodzianka błyskawicznie odrobiła stratę. Później reprezentantka naszych południowych sąsiadów odskoczyła na 4:2, ale trzy kolejne gemy padły łupem Fręch i to ona stanęła przed szansą, żeby zakończyć seta przy pomocy własnego podania. Trzeciej rakiecie Polski zadrżała jednak ręka. Przy „breakpoincie” popełniła podwójny błąd serwisowy i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break.

Ta dodatkowa rozgrywka miała bardzo emocjonujący przebieg. Początek należał do 24-latki z Łodzi, która dzięki solidnej grze wyszła na 6:2. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu nie zamierzała się poddawać i potężnymi forhandami obroniła cztery piłki setowe. Końcówka seta należała jednak do Fręch, która znakomitym backhandem po linii wywalczyła sobie kolejną szansę na zakończenie seta. Tym razem Kvitova pomyliła się z forhandu i Polka objęła prowadzenie w meczu.

Czeszka dobrze rozpoczęła drugą odsłonę spotkania i wyszła na prowadzenie 2:0. Trzy kolejne gemy zapisała na swoim koncie jednak tenisistka znad Wisły. W tym momencie turniejowa „jedenastka”, która już wcześniej sygnalizowała problemy ze zdrowiem, zdecydowała się poddać spotkanie.

Cały czas się trzęsę – przyznała w pomeczowym wywiadzie na korcie Magdalena Fręch. – Oczywiście nie chciałam wygrywać w ten sposób. Współczuję jej, ale to moje największe zwycięstwo w karierze. Byłam bardzo zdenerwowana, szczególnie w drugim secie, gdy przegrywałam 0:2. Wiedziałam, że ma problemy i muszę dobrze grać, żeby cały czas na nią naciskać.

W kolejnej rundzie mistrzyni Polski zmierzy się z Kaią Kanepi, która w trzech setach pokonała Shelby Rogers.