Charleston. Fręch nie sprawiła niespodzianki

/ Natalia Kupsik , źródło: własne, foto: AFP

Ostatnia polska uczestniczka tegorocznej edycji Volvo Car Open pożegnała się dziś z rozgrywanymi w amerykańskim Charleston zawodami. W drugiej rundzie rywalizacji rangi WTA 500 Magdalena Fręch w dwóch setach uległa faworyzowanej Garbine Muguruzie.

Po wczorajszym pewnym zwycięstwie nad Grace Min, w walce o trzecią rundę Volvo Car Open Magdalena Fręch zmierzyć musiała się z dużo bardziej wymagającą rywalką. Na kortach ziemnych w Charleston urodzona w Łodzi tenisistka po raz pierwszy w karierze spotkała się z utytułowaną, a w obecnym sezonie wyraźnie rosnącą w siłę Garbine Muguruzą. Niekwestionowaną faworytką spotkania była rozstawiona w turnieju z numerem szóstym Hiszpanka i to ona po nieco ponad godzinie gry bez straty seta zapewniła sobie awans.

Obie zawodniczki dobrze rozpoczęły spotkanie, na swoim koncie zapisując własne gemy serwisowe. Niestety jednak dający nadzieje na wyrównaną walkę wynik nie utrzymał się na tablicy długo. Już w czwartym gemie Muguruza objęła prowadzenie 40:15, by zanotować po chwili pierwsze przełamanie. Polka nie zdołała odpowiedzieć tym samym, a co gorsza w szóstym gemie ponownie straciła serwis. W efekcie Hiszpanka była już bardzo bliska rozstrzygnięcia pierwszej partii na swoją korzyść. Magdalena Fręch nie złożyła broni i wypracowała jeszcze dwa break pointy, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Garbine Muguruza nie pozwoliła natomiast ponownie się zaskoczyć i przypieczętowała zwycięstwo w pierwszej partii.

W drugiej odsłonie Fręch już na otwarcie bronić musiała się przed przełamaniem, ale zwycięsko wyszła z opałów. W miarę upływu czasu Polka radziła sobie na korcie coraz lepiej i rozpoczęła się walka gem za gem, ale przy stanie 3-3 Hiszpanka ponownie stanęła przed okazjami na objęcie prowadzenia. Na tym etapie nasza reprezentantka broniła się z dużą determinacją, ale Muguruza nie zdekoncentrowała się nieudanymi próbami i ostatecznie dopięła swego. Przewagę potwierdziła wkrótce wygrywając przy własnym podaniu, a niedługo potem wykorzystała drugą piłkę meczową.


Wyniki

Druga runda:

Magdalena Fręch (Polska) – Garbine Muguruza (Hiszpania) 1-6, 3-6