Charleston. Fręch zagra w turnieju głównym

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch z powodzeniem przeszła eliminacje do turnieju WTA w Charleston. W decydującej fazie eliminacji Polka bez większego problemu pokonała Conny Perrin – 6:4, 6:1.

Choć Magdalena Fręch w rankingu WTA plasuje się nieco niżej od Conny Perrin, to w decydującym meczu eliminacji w Charleston wydawała się faworytką. Pierwsza partia była zacięta i pełna przełamań. Polka w gemie otwarcia utrzymała serwis i był to jeden z nielicznych przypadków, w których lepsza okazała się podająca. Na dziesięć gemów breakami zakończyło się aż siedem. O jednego lepsza okazała się Fręch i wygrała dzięki temu 6:4.

Druga odsłona nie zaczęła się najlepiej dla naszej tenisistki, lecz były to złe miłego początki. Polka straciła najpierw serwis, ale straty odrobiła z dużą nawiązką. Zwyciężyła w sześciu gemach z rzędu, kończąc tym samym mecz wygraną 6:4, 6:1.

Tym samym w głównej drabince turnieju singla w Charleston mamy dwie Polki. Magda Linette na początek zagra z Ajlą Tomljanovic (więcej TUTAJ), Fręch pierwszą rywalkę dopiero pozna. Wśród potencjalnych przeciwniczek są Kristyna Pliszkova, Aliona Bolsova Zadoinov, Taylor Townsend, Belinda Bencić, Ysaline Bonaventure, Mihaela Buzarnescu oraz inna tenisistka z eliminacji.


Wyniki

Finał eliminacji:
Magdalena Fręch (Polska, 9) – Conny Perrin (Szwajcaria, 3) 6:4, 6:1