Charleston. Fręch zatrzymana w półfinale

/ Natalia Kupsik , źródło: własne, foto: AFP

Kresu dobiegła zwycięska passa Magdaleny Fręch w rozgrywanym w Charleston turnieju cyklu ITF. 23-letnia Polka przegrała dziś zacięty półfinałowy mecz z przedstawicielką czołowej setki rankingu.

Po wczorajszym przekonującym zwycięstwie nad rozstawioną w zawodach z numerem szóstym Renatą Zarazuą, Magdalenie Fręch przyszło zmierzyć się reprezentantką gospodarzy. Jej półfinałową rywalką była notowana na 86. pozycji w rankingu WTA Madison Brengle. Urodzona w Łodzi tenisistka nigdy wcześniej nie spotkała się z nią na korcie.

Na otwarcie meczu, którego stawką była walka o tytuł, obie zawodniczki na swoich kontach zapisały gemy serwisowe, ale na pierwsze przełamania nie trzeba było długo czekać. Już przy stanie po jeden, okazję na objęcie prowadzenia wykorzystała Polka. Po chwili koncentrację utrzymała natomiast przy własnym podaniu i ustaliła wynik na 3-1. Jej przeciwniczka nie złożyła jednak broni błyskawicznie odrabiając straty. W siódmym gemie Fręch ponownie odebrała Amerykance serwis, ale ta zdołała odpowiedzieć równie skutecznie. Niedługo potem sytuacja powtórzyła się i na tablicy pojawił się rezultat po 5. Wtedy jednak do głosu doszła Brengle, która jako pierwsza wypracowała sobie piłki setowe. Jej 23-letnia przeciwniczka fantastycznie zachowała się pod presją, doprowadzając do tie-breaka, ale na tym etapie zmagań minimalnie lepsza okazała się Amerykanka.

Druga odsłona nie rozpoczęła się dla naszej reprezentantki dobrze. Już w pierwszym gemie Fręch została przełamana. Na szczęście jednak równie błyskawicznie odrobiła straty. Niestety kłopoty powróciły przy stanie 2-2, gdy Brengle wypracowała kolejne dwie okazje na przełamanie i wykorzystała pierwszą z nich. Polka znalazła się w niełatwym położeniu. Szansę na przedłużenie nadziei na utrzymanie się w grze tenisistka z Łodzi miała jeszcze w ósmym gemie, kiedy znalazła się o krok od przełamania powrotnego. Niestety jednak nie udało jej się odwrócić losów spotkania. Tym samym w finale to jej pogromczyni spotka się ze zwyciężczynią pojedynku Claire Liu z Harriet Dart.


Wyniki

Magdalena Fręch (Polska) – Madison Brengle (USA) 6-7(6), 3-6,