Charleston. Keys odczarowała rywalkę i mączkę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Madison Keys po raz pierwszy w karierze pokonała Caroline Wozniacki i zwyciężyła w tegorocznej edycji Volvo Car Open. W niedzielę Amerykanka zdobyła czwarty tytuł w karierze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła faworytka gospodarzy, która odebrała podanie rywalce już w trzecim gemie, ale była liderka światowego rankingu błyskawicznie odrobiła stratę. Później obie tenisistki pilnowały już własnych serwisów i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W końcówce tej dodatkowej rozgrywki lepiej spisała się reprezentantka Stanów Zjednoczonych, która objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

O losach drugiej odsłony pojedynku zadecydowało pojedyncze przełamanie, która Keys zapisała na swoim koncie w szóstym gemie. W tej części meczu młodsza rodaczka sióstr Williams ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania i po godzinie i 46 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

W niedzielę Madison Keys po raz pierwszy w karierze pokonała Caroline Wozniacki i zdobyła pierwszy tytuł na kortach ziemnych.
 


Wyniki

Finał singla
Madison Keys (USA, 8) – Caroline Wozniacki (Dania, 5) 7:6(5) 6:3