Charleston. Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Charleston (pula nagród: 100 tysięcy dolarów). Polka pokonała Amerykankę Victorię Duval 4:6, 6:4, 6:1.

Przed meczem typowano, że nasza tenisistka wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Jej rywalka Victoria Duval zajmuje 499. miejsce w rankingu WTA. Amerykanka była swego czasu uważana za ogromny talent. W karierze przeszkodziły jej jednak choroby i kontuzje. Zawodniczka z Florydy walczyła kilka lat temu z nowotworem. Na szczęście bitwa ta została zakończona sukcesem. Duval przeszła także operację kolana.

Mecz Fręch z Amerykanką rozpoczął się od dwóch przełamań. Przez dalszą część pierwszej partii tenisistki pilnowały swoich podań. Wyjątkiem był piąty gem, w którym to niestety nasza zawodniczka została przełamana. Polka miała jeszcze okazje wrócić do gry w końcówce seta, ale nie wykorzystała dwóch breakpointów. W efekcie Duval wygrała tę odsłonę pojedynku 6:4.

Drugi set można nazwać prawdziwym rollercoasterem. Prowadzenie było przekazywane z rąk do rąk. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała Fręch, która od stanu 3:4 wygrała trzy kolejne gemy (w tym dwa przy serwisie rywalki), a co za tym idzie całą partię 6:4.

Decydujący set został rozegrany pod dyktando Polki. Nasza tenisistka była lepsza w tym fragmencie meczu w każdym elemencie i straciła tylko jednego gema. Na uwagę zasługuje liczba wygranych piłek przy pierwszym serwisie – 15/16. Ten element gry bardzo mocno przyczynił się do triumfu Fręch w tej partii, a także w całym meczu. 23-latka wygrała 4:6, 6:4, 6:1 i zameldowała się w ćwierćfinale imprezy.

W meczu o 1/2 finału jej rywalką będzie rozstawiona z „szóstką” Renata Zarazua. Tenisistka z Meksyku bez żadnych problemów ograła Amerykankę Grace Min 6:2, 6:1.


Wyniki

Druga runda singla:

Magdalena Fręch (Polska) – Victoria Duval (USA) 4:6, 6:4, 6:1